Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego studenta ze Świnoujścia. Mężczyźni zostali skazani na dożywocie. To już ostateczny wyrok w tej sprawie.
Do zdarzenia doszło w grudniu 2016 roku. Mężczyźni zamordowali ze szczególnym okrucieństwem niepełnosprawnego studenta prawa. Najpierw zwabili 19-letniego Piotra W. do mieszkania, a później się nad nim znęcali. Bandyci tłukli na nim butelki, oddawali na niego mocz.

Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie Paweł Balcerowicz uzasadniając wyrok pierwszej instancji mówił, że poszkodowany konał w cierpieniach, był kopany, duszony i ugodzony rozgrzanym nożem w klatkę piersiową.

- Biorąc pod uwagę sposób działania oskarżonych, w ocenie sądu, brak jest podstaw do tego, aby znaleźć chociaż jedną okoliczność, która mogłaby przemawiać na korzyść oskarżonych. Nie ma takiej okoliczności. Oskarżeni dopuścili się tego czynu ze szczególnym okrucieństwem i jak powiedział sąd, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - powiedział Balcerowicz.

Wtedy na karę dożywocia skazano dwóch mężczyzn - Pawła W. i Grzegorza P. To w ich sprawie orzekał Sąd Najwyższy. Oddalił kasację od wyroku.

Sprawcy byli wcześniej wielokrotnie karani, co miało wpływ na wysokość kary.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty