Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Klub biegowy "Dzik" zorganizował wirtualny bieg dla chorej dziewczynki. Cały dochód z wpłat startowych zasili konto Ingi.
- Biegniemy dziś, żeby wspomóc walczącą Igę. - Cel jest szczytny, pomagamy Igusi. Stwierdziliśmy, że swoje trzy grosze możemy dodać, jako klub biegowy - mówią uczestnicy.

Wszyscy się zmobilizowali, musimy jej pomóc, dać jej szansę na samodzielność i jak najłatwiejsze życie - tłumaczą rodzice Ingi, Paulina Turzyńska i Krystian Niedźwiecki.

- Lek dostanie w Polsce, Lublinie. To jest terapia genowa, która wprowadzi do organizmu gen, którego Inga nie posiada. Jest on odpowiedzialny za produkcję białka, potrzebnego do ruchu, działania mięśni oddechowych, przełykowych. - Jest potrzebny do rozwijania się - mówią rodzice.

To jest nasz obowiązek, a zarazem przyjemność pomagać komuś - mówi Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police.

- Myślę, że tutaj zrobimy razem z wnuczkiem pięć kilometrów. Ja na kijkach. - Zrobimy 54 kilometry. - Dla Ingi zrobimy to przez cały miesiąc - mówi Panas z wnuczkiem.

Pogoda jest dobra, temperatura bardzo fajna dla oddechu - przekonuje Wojciech Bobrowski, prezes stowarzyszenia klubu biegowego "Dzik". - Przygotowaliśmy tym razem wyjątkowy, bo wirtualny. Są osoby z Polic, Szczecina, które by chciały pobiegać po jakiejś trasie. Oznaczyliśmy tę trasę, daliśmy cały dzień możliwość biegania po tej trasie. Można pobiec półmaraton albo maraton. Nie ma startu czy oficjalnej mety, każdy sam sobie ją wyznacza. Nie mamy kontaktu, jest to tzw. "bezdotykowy bieg".

Obecnie na koncie są prawie 2 miliony złotych, ale potrzeba w sumie ponad 9 mln zł. Zbiórkę dla Ingi można wesprzeć na portalu siepomaga.pl.
Wszyscy się zmobilizowali, musimy jej pomóc, dać jej szansę na samodzielność i jak najłatwiejsze życie - mówią rodzice Ingi, Paulina Turzyńska i Krystian Niedźwiecki.
To jest nasz obowiązek, a zarazem przyjemność pomagać komuś - mówi Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police.
Relacja Matyldy Rozpędek [Radio Szczecin]
Pogoda jest dobra, temperatura bardzo fajna dla oddechu - przekonuje Wojciech Bobrowski, prezes stowarzyszenia klubu biegowego "Dzik".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty