Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowe centrum administracji publicznej w Międzyzdrojach wkracza w kolejny etap budowy. Ogromny gmach będzie miał 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni.
Wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe - mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. - W tym momencie zakończyliśmy stan surowy zamknięty, pozostaje nam trzeci etap - rozstrzygnęliśmy przetarg. W przyszłym tygodniu podpisujemy umowę i chcemy, żeby ten budynek został oddany do użytkowania, w grudniu 2021 roku.

W budynku oprócz ratusza ma się mieścić m. in. biblioteka, ośrodek pomocy społecznej, miejskie spółki, ale też filia powiatowego wydziału komunikacji oraz usługi bankowe, prawnicze i projektowe. Rozmach inwestycji od początku budzi kontrowersje, ale jak przekonuje Mateusz Bobek, budynek będzie służył pokoleniom.

- Jeżeli ja bym odbierał ten budynek, że w 100 procentach on jest wykorzystywany przez urząd miejski, to uważałbym, że to marnotrawienie środków publicznych. My jednak wszystkie instytucje gminne przenosimy do jednego miejsca. Będziemy mieli różnego rodzaju oszczędności związane z użytkowaniem mediów tych poszczególnych obiektów. Zwolni się też sporo nieruchomości na terenie naszego miasta - dodaje Bobek.

Koszt budowy centrum to ponad 20 milionów złotych.
- Wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe - mówi Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów.
- Będziemy mieli różnego rodzaju oszczędności związane z użytkowaniem mediów tych poszczególnych obiektów. Zwolni się też sporo nieruchomości na terenie naszego miasta - dodaje Bobek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty