Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Trwa walka o życie mieszkającego w Wielkiej Brytanii Polaka, który przebywa w śpiączce w szpitalu w Plymouth.
- W listopadzie doszło u niego do zatrzymania akcji serca, a 15 grudnia brytyjski sąd orzekł, że mężczyzna nie ma szans na powrót do zdrowia - tłumaczył w "Radiu Szczecin na Wieczór" Dariusz Bohatkiewicz, korespondent TVP w Londynie. - Wówczas po raz pierwszy odłączono mężczyznę od aparatury wspomagającej życie, czyli podającej wodę i żywność. Z tym nie zgodziła się rodzina. Były apele do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, jednak ten dwukrotnie odrzucił apel rodziny.

Pomoc naszemu rodakowi zadeklarowała między innymi Klinika Budzik, która jest gotowa zająć się jego terapią. - Klinika Budzik czeka, również czeka transport polski, wysokiej klasy. Zarówno Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W środę rozmawiałem z panem ministrem Błaszczakiem i medyczny samolot wojskowy też jest gotów przewieźć pacjenta - mówił profesor Wojciech Maksymowicz.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poinformował, że resort stara się o nadanie przebywającemu w szpitalu Polakowi statusu dyplomatycznego i przewiezienie go do kraju.
- W listopadzie doszło u niego do zatrzymania akcji serca, a 15 grudnia brytyjski sąd orzekł, że mężczyzna nie ma szans na powrót do zdrowia - tłumaczył w "Radiu Szczecin na Wieczór" Dariusz Bohatkiewicz, korespondent TVP w Londynie.
Pomoc naszemu rodakowi zadeklarowała między innymi Klinika Budzik, która jest gotowa zająć się jego terapią. Mówi profesor Wojciech Maksymowicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty