Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Jest apel do Rady Miasta w Szczecinie w sprawie lokalnych podatków dla przedsiębiorców. - Ze względu na epidemię trzeba przynajmniej odroczyć ich płatności do września, tak jak w poprzednim roku - mówili, podczas konferencji prasowej, działacze Konfederacji.
Petycja z apelem trafiła już do biura Rady Miasta. Pierwsza rata do zapłaty jest w marcu, do tego czasu radni mają jeszcze dwa miesiące, aby podjąć uchwałę w tej sprawie.

Jak mówił Dariusz Gładun ze szczecińskiej Konfederacji, w ubiegłym roku z taką inicjatywą wystąpił prezydent Piotr Krzystek. W tym roku o sprawie nie słychać, więc Konfederacja przypomina - dodał Gładun.

- Liczyliśmy, że teraz w dobie kolejnego lockdownu, gdzie widzimy, że tendencja jest raczej do jego przedłużania, niż szybkiego zakończenia, prezydent postąpi w sposób podobny. Niestety, nie widzimy tego działania, dlatego zwracamy się z apelem bezpośrednio do Rady Miasta, do jej członków, jako osób, które mogą stanowić prawo lokalne - apelował Gładun.

Najbliższa sesja Rady Miasta Szczecin odbędzie się w przyszły wtorek.
- Niestety, nie widzimy tego działania, dlatego zwracamy się z apelem bezpośrednio do Rady Miasta, do jej członków, jako osób, które mogą stanowić prawo lokalne - apelował Gładun.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty