Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niemcy zaostrzyły i przedłużyły lockdown do 14 lutego. Jak dowiedziało się Radio Szczecin - władze Meklemburgii-Pomorza Przedniego na razie nie planują wprowadzenia żadnych dodatkowych obostrzeń na polsko-niemieckiej granicy.
Jednak jak powiedział nam Parlamentarny Sekretarz Stanu ds. Pomorza Przedniego Patrick Dahlemann - mały ruch graniczny nadal pozostaje wstrzymany.

Ogłaszając przedłużenie lockdownu kanclerz Angela Merkel powiedziała, że nie wyklucza w przypadku zwiększenia zagrożenia epidemicznego możliwości zamykania zewnętrznych unijnych granic, a być może także granic wewnętrznych.

Na razie władze landów graniczących z Polską nie planują zamykania granicy i przywrócenia stałych kontroli. Informacje o sytuacji na polsko-niemieckich przejściach granicznych można znaleźć na stronach Ambasady RP w Berlinie.

Na polsko-niemieckiej granicy w Meklemburgii Pomorzu Przednim obowiązują takie same zasady jak przed zaostrzeniem w Niemczech lockdownu.

"Chcę podkreślić, że zdając sobie sprawę z występujących problemów dla dojeżdżających z Polski pracowników, polskich lekarzy pracujących w niemieckich szpitalach, lub dla uczniów, mieszkających np. w Szczecinie i uczących się w Niemczech, lokalne władze Meklemburgii Pomorza Przedniego nie planują zaostrzenia przepisów granicznych" - powiedział nam Patrick Dahlemann, zaznaczając, że dla pozostałych grup społecznych w obecnej sytuacji epidemicznej mały ruch graniczny pozostaje zamknięty.
Relacja Waldemara Maszewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty