Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Hasła są różne, ale cel ten sam - siłowe obalenie legalnej, demokratycznie wybranej władzy w Polsce - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach, komentując ostatnie protesty "Strajku Kobiet".
Według polityka PiS, manifestacje - po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji - wpisują się w zainaugurowane już jesienią 2015 roku działania opozycji.

- Łamiące prawo i nielegalne próby obalenia demokratycznie wybranej władzy Prawa i Sprawiedliwości. Hasła są różne, ale cel jest ten sam. Wystarczy posłuchać wypowiedzi czy kiedyś polityków Platformy Obywatelskiej, którzy awantury gigantycznie wywoływali w Parlamencie, czy panią Lempart. Gdzieś tam zawsze przewija się "odsunąć PiS od władzy", nie chodzi więc o kobiety, o kompromis aborcyjny czy demokrację - oceniał Michał Jach w "Rozmowie pod Krawatem".

Polityk podkreślał, że jeżeli osoby uczestniczące w demonstracjach łamią prawo, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności.
- Gdzieś tam zawsze przewija się "odsunąć PiS od władzy", nie chodzi więc o kobiety, o kompromis aborcyjny czy demokrację - oceniał Michał Jach w "Rozmowie pod Krawatem".

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Natomiast program PiS jest taki-
Lekarze do Szwecji, chorzy na cmentarz, kobiety do rodzenia, puszcza do tartaku, konstytucja do kosza a kasa do Torunia.
Pan poseł nie zauważył, że Strajk Kobiet powstał w odpowiedzi na próbę likwidacji kompromisu aborcyjnego.....
Akurat zleceniodawcy tych spędów się nie kryją, skoro otwarcie pojawiało się hasło: "przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia".
Jachu przypominała się chyba młodość :))
Za poprzedniej PZPR (tej bez +) też głoszono hasła, że protesty społeczne mają "cel ten sam - siłowe obalenie legalnej, demokratycznie wybranej władzy".
Zresztą takie bzdury i idiotyzmy wgadują funkcjonariusze wszystkich reżimów tylko po to, by zaraz móc przeciw bezbronnym protestantom wyprowadzać milicję z metalowymi pałami, wozy bojowe z armatkami i gazami bojowymi! Jak na Białorusi.
Pamiętacie widowisko "światło i dźwięk" pod "rezydęcjom" Kaczyńskiego??? Dziesiątki radiowozów i setki milicjantów. Chyba wielokrotnie więcej niż protestujących.
Ciekawe jak Pan Jach doszedł do tego ze strajk chce obalić władzę w Polsce? Chciałbym poznać proces myślowy jaki zaszedł w głowie w/w.
Zapomniał już o swoich korzeniach ?
Na szczęście lub nie, jedyne co potrafi pis i jego rząd obalić, to flaszka. Pod tym względem i tak wypada nieco lepiej niż po - ci to nawet nie mają flaszki do obalenia, bo nie wiedzą jak to zrobić :P

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty