Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Przełożyć w czasie podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania chce grupa mieszkańców Szczecina. Liderzy klubu radnych Bezpartyjnych i Koalicji Obywatelskiej o pomyśle wypowiadają się jednak sceptycznie.
Zgodnie z decyzją Bezpartyjnych i KO, podwyżki za parkowanie w mieście wejdą w życie w kwietniu tego roku. Grupa mieszkańców chce, aby nowe opłaty zaczęły obowiązywać od lipca 2022, dopiero wtedy, kiedy powstaną nowe miejsca parkingowe przy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Co na to radni?

Łukasz Tyszler z KO (wypowiedź dla TVP3 Szczecin) i Mirosław Żylik z Bezpartyjnych mówią jednym głosem.

- Nie ukrywam, że ja osobiście nie jestem fanem popierania tej uchwały. - Te zmiany, które wprowadzamy w strefie, są przede wszystkim po to, żeby zwiększyć rotację - mówią radni.

Tym samym, inicjatorzy obywatelskiego projektu uchwały, mogą liczyć jedyne na poparcie Prawa i Sprawiedliwości. To jednak za mało, by ich pomysł wszedł w życie, bo PiS w Szczecinie jest w opozycji.

Szef radnych Prawa i Sprawiedliwości Marcin Pawlicki nie deklaruje wprost, jak będzie głosował jego klub, ale o podwyżkach wypowiada się krytycznie.

- Skala podwyżki pokazuje, jak bardzo prezydent Krzystek jest oderwany od bieżącej sytuacji i problemów mieszkańców miasta, którym zarządza - mówi Pawlicki.

Zgodnie z decyzją radnych, opłata za pierwszą godzinę w strefie "A" będzie droższa o prawie 30 procent i wyniesie 3,60 zł, natomiast w strefie "B" zapłacimy 2,8 zł, czyli o 60% więcej niż teraz.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty