Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. nord-stream.com
Fot. nord-stream.com
Budowa Nord Stream 2 będzie dokończona - niemiecki urząd wydał zgodę. Inwestycja wzbudza liczne kontrowersje nie tylko za naszą zachodnią granicą, ale również w wielu innych państwach.
Stany Zjednoczone zdecydowały się nawet na nałożenie sankcji.

- Niemcy nie zrezygnują jednak z budowy - mówił w "Kawiarence Politycznej" na naszej antenie zachodniopomorski radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kopeć. - Niemcy będą na pewno starały się wszystkimi metodami dokończyć inwestycję próbując w różny sposób omijać amerykańskie sankcje i niechęć opinii publicznych, także w samych Niemczech, do takich działań.

- Ta budowa pokazuje problemy dzisiejszej Unii Europejskiej - dodawał Marek Zakrzewski z Porozumienia. - Po raz kolejny udowadniamy sobie, że taka romantyczna wizja UE, wspólnych celów, jest tylko i wyłącznie romantyczną wizją. Jedną ręką Niemcy grożą Rosji, a drugą ręką robią z nią interesy.

Budowa Nord Stream 2 będzie kosztowała 11 miliardów euro.
- Niemcy nie zrezygnują jednak z budowy - mówił w "Kawiarence Politycznej" na naszej antenie zachodniopomorski radny sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kopeć.
- Ta budowa pokazuje problemy dzisiejszej Unii Europejskiej - dodawał Marek Zakrzewski z Porozumienia.

Dodaj komentarz 4 komentarze

"Jedną ręką grożą Rosji, a drugą ręką robią z nią interesy"
a KTO kupuje od Ruskich węgiel na potęgę???
I to robiąc za pasera, bo to węgiel kradziony przez Ruskich na Ukrainie???
No? KTO ???
A KTO nawet nie PiSknie o zadośćuczynieniu od Ruskich za zrabowanie nam połowy przedwojennej Polski oraz wymordowanie i wynarodowienie MILIONÓW Polaków??? No! KTO???
A KTO rozwala wewnętrzną spójność UE i szczuje Polaków na Polaków robiąc za pożytecznych idiotów Kremla??? No! KTO ???
Jeśli nie znacie odpowiedzi, to zastanówcie się CZYJE teczki wyjechały z KGB i GRU do Rosji. teczki, których tak skwapliwie szukał w archiwach MSW Maciarewicz i Towarzysze, a które to później niby były podrabiane...
Problem dla Polski oprócz Nord Stream w Greifswaldzie jest składowisko odpadów promieniotwórczych nisko i średnio promieniotwórczych. Biorąc pod uwagę to jak postępują w sprawie gazociągu i faktu, że do tej pory oficjalnie nie mają składowiska dla wysoko promieniotwórczych odpadów w Niemczech, jest wielce prawdopodobne, że nie licząc się z nikim i w Greifswaldzie zlokalizują wysoko promieniotwórcze. Kiedyś elektrownia podrzucała nam promieniowania psując się co chwilę, a teraz mam składowisko 60km od granicy. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że Niemcy zamknęli atomówki to gdzieś te paliwo muszą złożyć. Na dzień dzisiejszy ich prawo nie pozwala im eksportować odpadów atomowych.
W listopadzie PiS krzyczał Veto albo śmierć i że ich zajmują interesy Polski a nie Niemiec czy Francji. A teraz oburzeni że Niemcy patrzą na swój interes a nie Polski. Oni zwyczajnie grają tymi samymi kartami.
No co się dziwić, że EU przestała się na nas oglądać w kwestii szczepionek? Tu nam nawet Orban nie pomoże, bo u Putina zamówi sputnika. A jakoś nikt nie ma czasu czekać na to, czy w kwestii szczepionek łaskawie się szlachta zgodzi czy nie...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty