Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Koalicja Obywatelska i inne kluby rządzące sejmikiem zdecydowały, że w czwartek odbędzie się dyskusja o projekcie stanowiska krytykującego postawę polskiego rządu w negocjacjach unijnego budżetu.
PiS był przeciw, radny Maciej Kopeć zwraca uwagę na sformułowania dokumentu, że "sejmik nie zgadza się z polityką polskiego rządu". Czy marszałek województwa chce "ogłosić secesję"? - pyta Kopeć.

Inny radny PiS, także minister kancelarii prezydenta, Paweł Mucha zwracał uwagę, że sejmik nie zajmuje się polityką zagraniczną, tylko rząd. A rząd sprzeciwia się łamaniu traktatów europejskich i wprowadzeniu kryteriów "praworządności".

- Projekt rozporządzenia jest sprzeczny z prawem europejskim, jest sprzeczny z polską konstytucją i wreszcie jest propozycją prezydencji niemieckiej w Radzie Unii Europejskiej. Mielibyśmy kuriozalną sytuację, że Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego chciałby popierać propozycję prezydencji niemieckiej w Radzie Unii Europejskiej wbrew stanowisku polskiego rządu tuż przed szczytem Rady Europejskiej, który jest zaplanowany w przyszłym tygodniu - powiedział Mucha.

Zdaniem KO i większości, sejmik powinien zająć się stanowiskiem z wyrażoną krytyką rządu negocjującego z Brukselą. Ta dyskusja odbędzie się pod koniec rozpoczętej właśnie sesji.
Inny radny PiS, także minister kancelarii prezydenta, Paweł Mucha zwracał uwagę, że sejmik nie zajmuje się polityką zagraniczną, tylko rząd. A rząd sprzeciwia się łamaniu traktatów europejskich i wprowadzeniu kryteriów "praworządności".

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Marszałek Terlecki dobitnie powiedział, że po brexicie Unia nie może sobie pozwolić na wyjście kolejnego państwa.
PRZECIEŻ TO WPROST ZAPOWIEDŹ POLEXITU
Polska, a więc przede wszystkim POLACY! mogą stracić setki miliardów złotych dzięki niepraworządnemu rządowi PiS.
I TO JEST SPRAWA SAMORZĄDÓW, Mucho!
Bo w przypadku braku porozumienia na nadchodzącym szczycie w Brukseli, Komisja Europejska uruchomi fundusz odbudowy w wysokości 750 miliardów euro bez Polski i Węgier.
Niezły trol lewacki ten Nowak. Niby z sensem, ale ciągle półprawdy pisze
Zawsze Ty możesz napisać coś z sensem, np merytorycznie odnieść się do przedmówcy, wytykać mu konkretne błędy w myśleniu. Póki tego nie robisz, swoim narzekaniem lepszy nie jesteś.
Chcieliście wykiwać Unię? To teraz Unia wykiwa was!
Orban weto cofnie, jak tylko mu zagrożą, że kasy nie dadzą. Powtórka z 27:1 murowana!
@ Nikt inny ...Pouczasz innych ale sam merytorycznie nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi w dyskusji. Kolejny lewak jak Nowak , który z ochotą sprzeda swoją suwerenność za kilka srebrników ! Nie wiem ile macie lat ale te same zasady co teraz wprowadza UE obowiązywały za czasów RWPG w tzw. Bloku Wschodnim pod przewodnictwem ZSRR !! Znamienne jest to że wszystkie 25 krajów UE może postawić weto tylko nie Węgry i Polska.
Przypominam że weto to nie to samo co "liberum veto " po którym Polska upadła DOPIERO po 25 latach !! Niech się Marszałek Województwa zajmie lepiej czyszczeniem ulic w okolicach budowy jego Nowego Pałacu bo jakoś dziwnie ten rejon omija Straż Miejska - poddanego Prezydenta Krzystka ; jednocześnie będąca bardzo aktywna na o wiele mniejszych wyjazdach z budowy , wręcz mikroskopijnych ale za to patrolując z grubym bloczkiem mandatowym. A tutaj Centrum Miasta ufajdane niczym wylew z Czajki !
@Nomis - sprawa "praworządności" dotyczy głównie tego, by złodzieje nie rozkradali funduszy płynących z UE. A do ochrony tych funduszy przed złodziejami niezbędne są niezależne od polityków organa ścigania i prokuratury oraz niezawisłe sądy.
Tylko tyle. I aż tyle.
Na złodzieju czapka gore, jak mawia stare przysłowie.
A doskonale wiadomo, że największymi złodziejami przeważnie są ci, którzy nadzorują dystrybucję.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty