Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Morska Stocznia Remontowa Gryfia wycofała z przetargu najstarszy statek pływający w Polsce - poinformował prezes Gryfii, Krzysztof Zaremba.
To gest ze strony Stoczni, dajemy czas, by miasto lub województwo mogło zorganizować przejęcie jednostki - zaznaczył.

Zarząd Gryfii czeka na konkretne oferty ze strony prezydenta Piotra Krzystka i marszałka województwa zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza dotyczące dalszych losów statku.

Stocznia chce sprzedać wybudowany w 1887 roku prom za 170 tysięcy złotych.

Tymczasem samorządy Szczecina i województwa uważają, że stocznia powinna przekazać prom za darmo.

Prezes Gryfii, Krzysztof Zaremba komentując ofertę stwierdził, że władze Szczecina wydają więcej pieniędzy na "głupawe pomniki" - tu przypomniał Frygę i Jarzynę ze Szczecina, niż koszt "Gryfii".

Ten ostatni pomnik (Jarzyna ze Szczecina) to koszt 153 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Proponuję aby pan Zaręba do spółki z PRS przestali usiłować naciągać miasto na swoje jak to nazwał "głupawe" inwestycje. Niech pan prezes weźmie się do pracy a nie lata z każdym pomysłem do PRS...
Pan Zaremba obiecywał , że w Szczecinie będzie prom no i obietnicy dotrzymał. Prom już jest zbudowany od 1887 roku tylko nikt się nie kwapi , żeby go kupić. Tylko co teraz zrobić ze stępką ? Może pociąć na ordery dla naszych genialnych wizjonerów gospodarki morskiej. :-)
Było zgłosić zakup promu do BO.
Pomnik Krzysztofa Jarzyny powstaje w ramach budżetu obywatelskiego, zagłosowali na niego mieszkańcy. Czy właśnie Zaremba nazwał mieszkańców Szczecina"glupawymi"? To w taki razie jeśli prezes Gryfii ma takie zdanie o mieszkańcach to ja nie chcę żeby miasto kupowało ten prom od Gryfii. Niech zostaną z tym jajkiem i niech dalej się martwią jak wyprzedaż majątku przekuć na propagandę odbudowy przemysłu.
Porównanie do wygranego projektu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego nie jest trafione, bo taka była wola mieszkańców, za to "Fryga" jak najbardziej - w końcu dotacja celowa miasta na jej realizację wynosiła aż 200 tysięcy złotych, i to w 2015 roku...
Czekają na konkretne propozycje?
Uprzejmie proszę W.........Ć!
***** ***
Lewicowym środowiskom jak zwykle w oko kole wszystko co szczecińskie ; od pomnika Paprykarza Szczecińskiego po prom... Ciekawe jak traktują Szczeciński Pasztecik ; w końcu podstawa to maszyna ze ZSRR ! Może jakiś pomnik...
Co to jest 170 tysięcy za zabytkowy prom przy 200 milionach na nowy pałac Geblewicza.
Mój Tato przewraca się w grobie , jeśli widzi, co się dzieje z Jego dawną Stocznią, z promem...
Urząd Marszałkowski jest obecnie w 6 różnych lokalizacjach, komu jak komu ale nowa siedziba Marszałka to duże ułatwienie dla petentów. Nazywanie zbudowanie nowej siedziby marszałka z prawdziwego zdarzenia pałacem to demagogia bardzo wysokich lotów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty