Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na hałas przy ulicy Felczaka w Szczecinie skarżą się okoliczni mieszkańcy.
Jak alarmują, chodzi przede wszystkim o brukowany jej odcinek, gdzie hałas przekracza dopuszczalne normy. Jak relacjonują, sami zmierzyli jego poziom, a wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu - mówi jeden z mieszkańców, Dariusz Marzec. - Kiedy to została zmieniona organizacja ruchu i linia autobusowa 87 została przeniesiona na brukowaną ulicę Felczaka w godzinach od 5 do 23, siedem dni w tygodniu.

Sprawą mają zająć się specjaliści. - Problemowi przyjrzy się między innymi ekspert do spraw hałasu w mieście Maciej Hałucha, który obiecał interwencję podczas ostatniej sesji Rady Miasta. - Opieraliśmy się na dokumencie z 2019 roku, a kolejna mapa będzie wykonywana w 2020 roku i na jej podstawie będzie realizowany kolejny program.

Według pomiarów mieszkańców, podczas przejazdu autobusu przez brukowaną drogę, poziom hałasu wzrasta do 90 decybeli. W Polsce maksymalne dozwolone natężenie to 70.
Jak relacjonują, sami zmierzyli jego poziom, a wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu - mówi jeden z mieszkańców, Dariusz Marzec.
Sprawą mają zająć się specjaliści. - Problemowi przyjrzy się między innymi ekspert do spraw hałasu w mieście Maciej Hałucha, który obiecał interwencję podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty