Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ważą się losy czterech filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.
Powód? Brak czytelników.
Obserwujemy to zjawisko od wielu lat, musimy patrzeć na to także ekonomicznie, w niektórych placówkach przychodzi kilkoro czytelników dziennie - mówił w audycji "Czas Reakcji", dyrektor Biblioteki Krzysztof Marcinowski. - Wypożyczenie jednej książki w jednej z czterech zaplanowanych do likwidacji filii kosztuje ponad 50 złotych, a kupno książki o wiele mniej. Obsługa jednego czytelnika w czasie jednych odwiedzin kosztuje 123 złote. Gdzie tu jest sens ekonomiczny?

Z kolei w najlepszych bibliotekach koszt wypożyczenia wynosi 3 złote, ja bronię czytelnictwa, zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy np. na remonty czy zakup sprzętu do innych filii - dodał Marcinowski. - Pieniądze zostaną w bibliotece na zakup nowych książek, na odświeżenie tych filii, które zostaną.

Obecnie w Szczecinie jest ponad 30 filii Miejskiej Biblioteki. Miasto planuje zlikwidować placówki m.in. przy ul. Łukasiewicza na Pogodnie, przy ul. Potulickiej i w Płoni. Ostateczną decyzję mają podjąć radni na początku roku.
Obserwujemy to zjawisko od wielu lat, musimy patrzeć na to także ekonomicznie, w niektórych placówkach przychodzi kilkoro czytelników dziennie - mówił w audycji "Czas Reakcji", dyrektor Biblioteki Krzysztof Marcinowski.
Z kolei w najlepszych bibliotekach koszt wypożyczenia wynosi 3 złote, ja bronię czytelnictwa, zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy np. na remonty czy zakup sprzętu do innych filii - dodał Marcinowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty