Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mimo stwierdzenia licznych zakażeń koronawirusem, praca przy budowie "Polimerów Polickich" odbywa się bez zakłóceń.
Przypomnijmy, że przeprowadzone 18 października testy dały wynik pozytywny u ponad 160 osób. Przede wszystkim pracowników firm podwykonawców.

W większość przypadków osoby zakażone koronawirusem przechodziły go bezobjawowo - mówi Prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.

- Zdecydowana większość, prawie wszyscy z tych pozytywnie zdiagnozowanych, to były osoby, które nie przebywały na placu budowy, tylko w warsztatach prefabrykacyjnych, znajdujących się w wydzielonych miejscach poza terenem budowy. Tutaj kontaktu z terenem budowy nie miały, przypadki na terenie budowy były pojedyncze - informuje Wardacki.

Wbrew informacjom, przekazywanym przez niektóre ogólnopolskie media, większość pracowników z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa, to osoby pochodzenia europejskiego - mówi prezes "Polimerów Polickich" dr Andrzej Niewiński.

- Są pojedyncze przypadki pracowników z Wietnamu, Malezji, to nie dotyczy tylko i wyłącznie Polaków czy Ukraińców. Oczywiście, w różnym natężeniu, bo dominują pracownicy pochodzący z kręgu europejskiego - informuje Niewiński.

Obecnie na kwarantannie przebywa jeszcze około 130 osób zaangażowanych w budowę "Polimerów Polickich".
- W większość przypadków osoby zakażone koronawirusem przechodziły go bezobjawowo - mówi Prezes Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.
- Większość pracowników z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa, to osoby pochodzenia europejskiego - mówi prezes "Polimerów Polickich" dr Andrzej Niewiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty