Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Nie ma problemów z wykonaniem testów na obecność koronawirusa w Szczecinie - zapewniał zachodniopomorski NFZ.
Sytuacje poprawiło uruchomienie dodatkowego, trzeciego punktu poboru wymazów przy ul. Henryka Pobożnego.

- Nie mamy sygnałów z tego weekendu, aby gdzieś pojawił się problem, a od różnych osób znajomych czy z portali wiemy, że każdy kto chciał i zarejestrował się mógł to badanie wykonać następnego dnia - mówiła, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", Małgorzata Koszur, rzecznik NFZ-u.

W Szczecinie testy można także wykonać w szpitalach - na Pomorzanach oraz przy Unii Lubelskiej. W placówkach tych jest możliwość pobrania wymazu bez wysiadania z auta.

- Nazywany jest inaczej ten punkt "test i go", czyli przetestuj się i jeźdź. Czyli podjedź samochodem, nie wysiadając z niego i rób to, co personel nakazuje - dodała Koszur.

W sumie w województwie jest 21 punktów poboru. Łącznie w Zachodniopomorskiem wykonano już 85 tys. niekomercyjnych testów, NFZ zapłacił za nie ponad 21 mln zł.
- Każdy kto chciał i zarejestrował się mógł to badanie wykonać następnego dnia - mówiła, w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji", Małgorzata Koszur, rzecznik NFZ-u.
- Nazywany jest inaczej ten punkt "test i go", czyli przetestuj się i jeźdź. Czyli podjedź samochodem, nie wysiadając z niego i rób to co personel nakazuje - dodała Koszur.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty