Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / BadziolTV (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / BadziolTV (CC0 domena publiczna)
Polska jest w czołówce producentów zwierząt futerkowych w Europie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska jest w czołówce producentów zwierząt futerkowych w Europie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Blokady dróg, wiaduktów oraz wizyty pod biurami poselskimi i senatorskimi. Tak wyglądać będą środowe protesty rolników reprezentujących głównie branżę futerkową i drobiarską.
Jak sami zapowiadają, "stopniowy paraliż kraju" rozpocznie się już o godzinie 8.

- Planowany protest rolników dotyczy przede wszystkim tzw. "piątki dla zwierząt" - mówi przedsiębiorca z Nowogardu Damian Simiński. - Apeluję do posłów województwa zachodniopomorskiego o rozsądek i daleko idącą troskę i wzgląd na dobro obywatela naszego województwa. Patrząc przez pryzmat mojego powiatu - powiatu goleniowskiego - delegalizacja branży futerkowej i ograniczenie w branży drobiarskiej są wyrokiem na całe życie dla przedsiębiorców, którzy rozpoczęli tą działalność.

Zdaniem Damiana Simińskiego, tylko w powiecie goleniowskim zagrożonych utratą pracy w tej branży jest około 1,5 tysiąca osób.

O 10 w Trzebiatowie rozpocznie się protest przeciwko ustawie nazywanej "piątką dla zwierząt". Jak zapowiadają rolnicy, najpierw odwiedzą siedzibę PiS-u w Trzebiatowie, później pojadą do Gryfic przed biura poselskie Dariusz Wieczorka z Lewicy, Artura Łąckiego z Koalicji Obywatelskiej i Michała Jacha z PiS-u. W każdym z tych miejsc zamierzają wyrzucić snopy słomy i wylać obornik.
- Planowany protest rolników dotyczy przede wszystkim tzw. "piątki dla zwierząt" - mówi przedsiębiorca z Nowogardu Damian Simiński.
- Traktory wyruszą z Suchania do Stargardu - mówi Stanisław Barna z Solidarności Rolników.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Jakie metody dialogu, tacy ludzie! Źli do szpiku kości! Polscy wieśniacy. Wstyd! Idźcie dalej blokujcie karetki, bezduszni barbarzyńcy. Świat się zmienia, czy tego chcecie czy nie, bez znaczenia czy wasze protesty odniosą skutek w tym całym bałaganie zarządzania, zmiany i tak są już poczynione i będą kontynuowane! Zabijanie dla przetrwania - tak, bo to naturalne instynkty, dzięki temu przeżyliśmy, ale w obecnej cywilizacji zabijanie dla przyjemności, dla podbicia kubków smakowych czy dla wyglądu jest karygodne! To nie te czasy, że człowiek musiał polować aby przeżyć. Jak to mówiła moja babcia "od tego dobrobytu, to się w du..ach poprzewracało!" Wszystko mamy pod ręką, wszystko można zastąpić i zdrowo żyć, ale nie, bo "tradycje i korzenie" niektórych krajów sięgają za głęboko...No cóż, to ja dziękuję takiemu zacofanemu i bezlitosnemu krajowi! Tak ciężko słabym ludziom wyjść ze swojej strefy komfortu....
Żeby nie było! Jestem jak najbardziej za rekompensatami dla nich, za słusznym prawem, bo z dnia na dzień stracą dochody, ALE ich sposób dialogu jest karygodny, a argumenty nie świadczą o dobru tych ludzi i zmartwieniu kwestią pieniężną, tylko o dalszej chęci jedzenia "mięska", mordowaniu i braniu za to kasy.
Dalej, komentujcie mięsnogłowi. Ja i tak tego nie przeczytam, ja się mam dobrze, ciekawe jak z waszym zdrowiem? Ciekawe jak z waszym SUMIENIEM? "Mojego Burka to bym nie zjadł, to dobra psina jest, ale tak królika..., a nie czekaj córka miała kiedyś królika, chyba bym nie dał rady, ale konina to jak najbardziej!" Hipokryci. A czym się różni wasz pies od konia czy kaczki czy królika? Gdzie indziej psy to przysmak. Bracia mniejsi? Św. Franciszek byłby z Was dumny! A może sami zapolujcie, zamordujcie i zjedzcie? Coo, nie bardzo? Jak to powiedział Hołownia, te wszystkie zwierzęta Was kiedyś rozliczą.
Kaczyński mówił, że wszyscy ludzie przyzwoici powinni poprzeć tę ustawę.
Wiosek z tego proste,że ci, co protestują są nie tylko ludźmi nieprzyzwoitymi, ale również wrogami Narodu i Kaczyńskiego osobiście
A co z waszym wodzem z ostatnich strajków dalej w radzie nadzorczej R S ?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty