Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Koronawirus na oddziale kardiologii szpitala wojewódzkiego oraz w w stacji pogotowia ratunkowego w Koszalinie.
Na oddziale kardiologii szpitala wojewódzkiego w Koszalinie zakażone są cztery osoby z personelu.

Oddział wstrzymał przyjęcia na planowe zabiegi i będzie się kontaktował z pacjentami. Są jednak wyjątki - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin rzeczniczka szpitala Marzena Sutryk.

- Na oddział kardiologii przyjmowani są aż do odwołania tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia. Szpital wstrzymał również prace poradni zaburzeń rytmu i kontroli rozruszników. Badaniu na koronawirusa poddano pozostałych pracowników oddziału i czekamy na wyniki. Spodziewamy się, że uzyskamy je w środę rano. Pacjenci przebywający na oddziale, stwierdzono u nich ujemny wynik. Są otoczeni należyta opieką - mówi Sutryk.

Ostatni przypadek zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego koszalińskiego szpitala odnotowano w maju.

Koronawirus jest także w stacji pogotowia ratunkowego w Koszalinie. Zakażonych jest dwóch ratowników, a pięciu w kwarantannie. Sytuacja na razie nie zagraża płynności pracy stacji - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Problem będzie, jeśli nastąpi duży wzrost zakażeń wśród ratowników - dodaje.

W stacji pogotowia ratunkowego w Koszalinie pracuje ponad 50 ratowników medycznych.
Oddział wstrzymał przyjęcia na planowe zabiegi i będzie się kontaktował z pacjentami. Są jednak wyjątki - powiedziała rzeczniczka szpitala Marzena Sutryk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty