Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Lekarze, którzy chcą się zgłosić do pomocy proszeni są o kontakt z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Lekarze, którzy chcą się zgłosić do pomocy proszeni są o kontakt z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W szpitalu wojewódzkim w Szczecinie pilnie potrzebni są anestezjolodzy. O wsparcie placówki w liście prosi profesor Miłosz Parczewski - konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.
Zwraca się w ten sposób do prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.

Jak tłumaczy w liście prof. Parczewski potrzeba więcej lekarzy z powodu wzrostu liczby zakażeń i pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji i podłączenia do respiratora.

Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, gdzie leczeni są pacjenci z COVID-19 już kilkanaście dni temu zwiększył bazę łóżek.

- Oddziały reumatologii oraz geriatrii zostały w całości przekształcone na oddziały zakaźne. Pacjenci z oddziałów, których stan na to pozwalał zostali wypisani do domów. Będziemy reagować na bieżąco, nie wykluczamy wygaszania kolejnych oddziałów - zapowiedziała Natalia Cistowska, rzecznik placówki.

Prof. Parczewski dalej prosi o oddelegowanie do pracy osób, które mogą zapewnić wsparcie. Jak dodaje: "Potrzeba jest bardzo pilna i może narastać w najbliższych dniach".

Lekarze, którzy chcą się zgłosić do pomocy proszeni są o kontakt z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej.
Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty