Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Szczecińska Energetyka Cieplna wyłączy w środę dostawy ciepła w północnych dzielnicach Szczecina. Przerwa potrwa aż do soboty.
Jest to związane z pracami modernizacyjnymi, wymieniamy ponad 30-letnią instalację - tłumaczyła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Danuta Misztal z SEC-u. - Nie możemy tego wykonać jak większość dotychczasowych zadań inwestycyjnych, czyli najpierw położyć sieć obok tej już istniejącej, a dopiero zdemontować starą. Technologia nie pozwala nam na to w tym miejscu. Nie jest to kanał, tylko rury osłonowe, więc najpierw musimy to zdemontować i wyjąć rury.

To już trzecie wyłączenie w ostatnich miesiącach, w listopadzie będzie jeszcze jedno, dwudniowe, prac jednak nie można było inaczej przeprowadzić - dodała Danuta Misztal. - Gdyby zrealizować to przy jednym wstrzymaniu dostaw ciepła, to trwałoby to około 1,5 tygodnia. Jak wiemy, to czas totalnie nieakceptowalny.

Ciepła nie będą mieli m.in. mieszkańcy Niebuszewa i Żelechowej, z takich ulic jak Bandurskiego, Obotryckiej, Przyjaciół Żołnierza i Hożej.
Jest to związane z pracami modernizacyjnymi, wymieniamy ponad 30-letnią instalację - tłumaczyła w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Danuta Misztal z SEC-u.
To już trzecie wyłączenie w ostatnich miesiącach, w listopadzie będzie jeszcze jedno, dwudniowe, prac jednak nie można było inaczej przeprowadzić - dodała Danuta Misztal.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty