Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
W Kołobrzegu trwa debata nad przyszłością terenów po dawnym lotnisku w Podczelu. W tym miejscu od ubiegłego roku odbywa się festiwal Sunrise.
Kołobrzescy radni nie zgodzili się jednak na 9-letnią dzierżawę tego miejsca dla organizatora imprezy, tłumacząc, że miasto musi najpierw przeprowadzić procedurę planistyczną dla terenów w Podczelu. Głos w sprawie zabrali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Czesław Hoc wskazuje, że władze miasta przez lata zapomniały o Podczelu.

- Jeśli chodzi o lotnisko w Podczelu, tak naprawdę nie wiemy nic konkretnego. Nie mamy strategicznego dokumentu, nie mamy przyszłości budowanej, nie mamy pewnego azymutu i kierunku rozwoju obecnego, ale i przyszłościowego - powiedział Hoc.

Przewodniczący klubu PiS w kołobrzeskiej Radzie Miasta Maciej Bejnarowicz oczekuje od prezydent Anny Mieczkowskiej powołania zespołu, który zdecyduje o losach Podczela.

- Zwracam się z wnioskiem o powołanie zespołu do spraw opracowania strategicznego dokumentu "Przyszłość Podczela". Tylko działanie ponad wszelkimi podziałami z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów Rady Miasta, istotnym udziałem społeczności lokalnej oraz zaangażowaniem niezależnych ekspertów daje szansę do zaprogramowania przyszłości Podczela - zaznaczył Bejnarowicz.

Po ostatniej decyzji kołobrzeskich radnych, organizator Sunrise Festival zdecydował
o poszukiwaniu nowej lokalizacji dla imprezy. Prezydent Anna Mieczkowska zapowiada rozmowy zmierzające do pozostawienia festiwalu w Kołobrzegu. Wśród potencjalnych miejsc, w które miałaby przenieść się impreza wymieniany jest Szczecin, a w internecie pojawiła się petycja do prezydenta Piotra Krzystka i radnych Rady Miasta z apelem o zaproszenie Sunrise Festival do stolicy Pomorza Zachodniego.
Poseł Czesław Hoc wskazuje, że władze miasta przez lata zapomniały o Podczelu.
Przewodniczący klubu PiS w kołobrzeskiej Radzie Miasta Maciej Bejnarowicz oczekuje od prezydent Anny Mieczkowskiej powołania zespołu, który zdecyduje o losach Podczela.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty