Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. www.gov.pl
Mat. www.gov.pl
Znacznie ograniczone zostało życie towarzyskie: maksymalnie 20 osób uczestniczyć może w weselach i imprezach okolicznościowych, a w zgromadzeniach publicznych - 25. To jednak nie wszystko.
Ucierpią również restauratorzy - lokale gastronomiczne będą od teraz czynne tylko od godziny 6 do 21. W kościołach obowiązuje ograniczenie, według którego na 4 metrach kwadratowych ma znajdować się tylko jedna osoba. Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności, a kulturalne - z zaledwie 25-procentowym obłożeniem. Baseny, aquaparki i siłownie pozostaną zamknięte. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe od poniedziałku przejdą na tryb hybrydowy.

Od 10 października cały kraj został objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. W tej ostatniej znajduje się m.in. powiat sławieński, szczecinecki i miasto Koszalin.

Zakaz organizacji wesel, zdalne nauczanie w szkołach średnich i wyższych, a także zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób - to tylko niektóre obostrzenia, jakie obowiązują od soboty w strefie czerwonej. Inne dotyczą limitu osób w galeriach handlowych czy komunikacji miejskiej.

Z apelem o ich przestrzeganie zwrócił się do mieszkańców starosta szczecinecki. Jak pisze Krzysztof Lis, przed lokalnymi władzami teraz wiele wyzwań.

„Jedną z najważniejszych zmian, którą musimy wprowadzić jako samorząd, jest ponowne wdrożenie w naszych szkołach nauczania zdalnego. Z tym rodzajem kształcenia mierzyliśmy się już przed wakacjami. Wówczas zarówno my, jak i nasi nauczyciele, poczyniliśmy szereg działań, aby wspomóc naszych uczniów oraz ich rodziców.” - napisał starosta szczecinecki.

Czerwona strefa obowiązuje w 152 powiatach.
Relacja Jakuba Żelepienia
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty