Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Służyć krajowi i jego obywatelom - to w poniedziałek ślubowało ponad stu nowo przyjętych policjantów.
Na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie odbyła się uroczystość ich zaprzysiężenia. Udział w niej wziął między innymi komendant Tomasz Trawiński.

- Dla nas oczywiście to wielka radość, że możemy przyjąć nowych policjantów. To ważne, bo nie jest żadną tajemnicą, że od jakiegoś czasu borykaliśmy się z problemami kadrowymi. Bardzo nas cieszy ten duży nabór, bo to łącznie dzisiaj przyjmujemy do służby 114 nowych funkcjonariuszy policji - powiedział Trawiński.

Wśród nowych funkcjonariuszy są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jedną z nich jest Dominika Dzidziul, która pracę w policji zna od dziecka.

- Ja wstąpiłam w te szeregi ze względów tradycyjnych, rodzinnych, ponieważ mój ojciec był policjantem. Od zawsze podziwiałem służbę w policji, jest to praca satysfakcjonująca i rozwijająca, bo jest naprawdę dużo możliwości rozwoju - podkreślała Dzidziul.

W całym kraju w szeregach policji służy prawie 99 tysięcy funkcjonariuszy. Wciąż jednak prowadzony jest nabór.
- Bardzo nas cieszy ten duży nabór, bo to łącznie dzisiaj przyjmujemy do służby 114 nowych funkcjonariuszy policji - powiedział Trawiński.
- Od zawsze podziwiałem służbę w policji, jest to praca satysfakcjonująca rozwijająca, bo jest naprawdę dużo możliwości rozwoju - podkreślała Dzidziul.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty