Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pokazy konnej husarii, fireshow czy turniej łuczniczy. Takie atrakcje będą czekały na polanie w Płoni. Już w sobotę rozpocznie się tam IV Spotkanie z Historią Pomorza Zachodniego.
To coroczne wydarzenie, które pozwala bliżej przyjrzeć się dziejom regionu - od epoki wikingów aż po współczesność.

Będzie można m.in. zobaczyć pokaźną kolekcję ręcznie wykonanych noży, od klasycznych po średniowieczne - mówi kowal-rekonstruktor. - To chyba już zostaje w genach, od samego początku - jak pamiętam - to żądałem noży. Szukałem kowala, ale nie do końca mi się to udało. Zacząłem więc robić sam, w dużej mierze jestem samoukiem.

- To dziwny rok, dlatego podczas jednej imprezy łączymy średniowiecze z historią XX wieku - mówi Tomasz Osak z Komandorii Chwarszczany. - Będziemy mieli dwa pokazy husarii, dwa koncerty muzyki dawnej. Zobaczymy też walki - jeden na jednego, pięciu na pięciu. Będą to zarówno walki lekkozbrojne, jak i ciężkozbrojne. To wszystko będzie się działo już od samego rozpoczęcia imprezy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W sobotę mamy jednak główny dzień.

Jeśli pogoda pozwoli - oficjalne rozpoczęcie nastąpi w sobotę o godzinie 12:00. Organizatorzy zapewniają, że wszystkie punkty programu się odbędą, bez względu na pogodę.
- Będzie można m.in. zobaczyć pokaźną kolekcję ręcznie wykonanych noży, od klasycznych po średniowieczne - mówi kowal-rekonstruktor.
- To dziwny rok, dlatego podczas jednej imprezy łączymy średniowiecze z historią XX wieku - mówi Tomasz Osak z Komandorii Chwarszczany.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty