Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Prof. Tomasz Grodzki nigdy nie uzależniał leczenia pacjentów od zapłaty pieniędzy - pisze w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji Jacek Dubois, adwokat marszałka Senatu.
W ten sposób odnosi się do doniesień medialnych na temat akcji CBA w szpitalu w Zdunowie.

We wtorek prawie setka agentów CBA przeszukała 23 miejsca, między innymi Szpital Wojewódzki w Szczecinie. To w związku z prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie śledztwem w sprawie tzw. "afery kopertowej".

Dubois dalej pisze m.in. że "pod adresem prof. Tomasza Grodzkiego nigdy nie padały jakiekolwiek zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych za prowadzone przez niego leczenie". A wszystkie zarzuty w tej sprawie pojawiły się dopiero, gdy Grodzki został marszałkiem Senatu, dodatkowo pochodzą głównie od osób związanych z obecną władzą.

W związku z pomówieniami profesor Grodzki złożył zawiadomienia w prokuraturze, jednak żadne postępowanie jeszcze się nie rozpoczęło.

Dalej Dubois wtorkową akcję CBA określa jako mającą wykreować dowody, które mają obciążyć Grodzkiego. Jak pisze to "próba zgromadzenia dowodów, które nie istnieją", a nawet, że akcja została przeprowadzona po to, by odwrócić uwagę od problemów z obozie rządzącym.

Do prokuratury i CBA zgłosiło się ponad 100 osób, które oskarżają profesora Grodzkiego o przyjmowanie łapówek.

Do korupcji miało dochodzić kiedy Grodzki był dyrektorem w szpitalu Szczecin-Zdunowo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty