Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Kino Pionier. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kino Pionier. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poprzez zbiórkę w sieci, internauci wpłacili 20 tysięcy złotych na funkcjonowanie szczecińskiego Kina Pionier.
Dokładnie tyle wynoszą miesięczne opłaty najstarszego kina świata. A kampania w Internecie wciąż trwa...

Wpłat dokonało prawie pół tysiąca internautów. Zbiórka na pierwszy cel - który udało się osiągnąć w nieco ponad jeden dzień - będzie trwać jeszcze miesiąc.

- Chodzi o wpłaty na kolejny okres funkcjonowania - mówi Marcin Galicki, twórca platformy "Wspieram.to". - Na www.wspieram.to - tam na stronie głównej jest kampania dotycząca kina Pionier, najstarszego kina świata.

Dodaje jednak, że chodzi o zastrzyk wsparcia w kryzysowej sytuacji, a nie długofalowe finansowanie placówki.

- Natomiast cały zamysł i cel jest taki, żeby pomóc teraz doraźnie. Długofalowe działania muszą być natomiast ustalone z miastem - dodaje Galicki.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek na swoim fanpage zapewnił, że zrobi wszystko, by kino Pionier mogło dalej funkcjonować i dodał, że szykowane są różne działania.

Po tym jak w poniedziałek, z powodu problemów finansowych związanych z epidemią, właściciele najstarszego kina świata ogłosili zawieszenie działalności, na platformie "Wspieram.to" ruszyła zbiórka, która działa w ramach inicjatywy Szczecin Lokalny Solidarny.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty