Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. CBA
Fot. CBA
Prawie setka agentów CBA prowadzi przeszukania w kilkudziesięciu lokalizacjach, w tym w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie.
To w związku z prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie śledztwem w sprawie tak zwanej "afery kopertowej". Agenci CBA przeszukali 23 lokalizacje, w tym miejsca prowadzenia księgowości, miejsca przechowywania dokumentacji księgowej podmiotów gospodarczych i instytucji publicznej.

Do korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo miało dochodzić, kiedy dyrektorem placówki był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, mówi, że kontrole odbyły się także w firmach powiązanych ze szpitalem. - Czynności przeprowadzono w sposób skoordynowany w kilkunastu spółkach z branży farmaceutycznej, a także w jednym ze szczecińskich biur podróży. To duży materiał, który trafił w ręce CBA i prokuratury. Mamy wciąż sprawę wielowątkową, którą badamy wspólnie.

Żaryn dodał, że w najbliższych dniach niewykluczone są podobne kontrole.

W śledztwie przeciwko marszałkowi senatu Tomaszowi Grodzkiemu CBA przesłuchało już prawie 90 osób. Ich zeznania dotyczyły 12 przypadków korupcji.
Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra-koordynatora służb specjalnych, mówi, że kontrole odbyły się także w firmach powiązanych ze szpitalem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty