Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. twitter.com/prezydentpl/Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. twitter.com/prezydentpl/Grzegorz Jakubowski/KPRP
Taki dzień zdarza się raz na pięć lat, wszyscy powinni traktować ten dzień jak święto - tak o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję mówił w programie "Radio Szczecin na Wieczór" szczeciński politolog.
Andrzej Duda jest trzecim politykiem w XX i XXI wieku, który najwyższy urząd w Polsce będzie sprawował po raz drugi. Wcześniej byli to Ignacy Mościcki i Aleksander Kwaśniewski.

Jedynie choroba bądź kwarantanna mogą być usprawiedliwieniem dla absencji podczas dzisiejszego Zgromadzenia Narodowego, bo chodzi o szacunek dla urzędu i wyboru rodaków - mówi profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Maciej Drzonek.

Jak dodał, demonstracyjna absencja nie jest państwotwórcza. - Wybory prezydenckie można porównać do rywalizacji sportowej. Gdyby w rywalizacjach sportowych, jakichkolwiek, po ogłoszeniu werdyktu, wszyscy zaczęli kontestować wynik, to przecież żadne zawody nie mogłyby się nigdy odbywać - powiedział prof. Drzonek.

Kampania wyborcza już się skończyła. - Po kampanii należy podać sobie ręce - dodał politolog Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Piotr Chrobak. - Tylko chodzi o to, żeby umieć ze sobą współpracować dla dobra państwa. I w tym momencie powinni przyjść po to, żeby pokazać przede wszystkim społeczeństwu, że nie można kopać rowów w nieskończoność, tylko jest też moment zasypywania tych rowów. Część polityków opozycji nie zdała tego egzaminu.

W zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję nie wziął udziału m.in. były prezydent Lech Wałęsa czy też byli premierzy np. Leszek Miller i Ewa Kopacz.
Jedynie choroba bądź kwarantanna mogą być usprawiedliwieniem dla absencji podczas dzisiejszego Zgromadzenia Narodowego, bo chodzi o szacunek dla urzędu i wyboru rodaków - mówi profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Maciej Drzonek.
- Po kampanii należy podać sobie ręce - dodał politolog Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Piotr Chrobak.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

ktoś to celnie oPiSał:
ZA-KRZYWO-PRZYSIĘŻENIE
ktoś brednie pisze POsprawie
BO przegrał !
Bravo brawl bravissimo....
eeee ignoranci

każdy rezydent, adrian tu nie odstaje, łamał Konstytucję od momentu jej wprowadzenia
czego nie rozumiecie?
Co zrobić, jeśli ktoś nie umie pogodzić się z porażką i zachować z honorem, to robi wszystko, aby komuś popsuć satysfakcję z wygranej. Takie zachowania bardziej pasują do piaskownicy, ale czego się spodziewać od osób, które nie dorosły do pewnych funkcji.
Jakie pogodzić z porażką? Nie popieram tego pana i tyle. Mam do tego prawo. Nie popieram w ogóle tego co robi PO+PiS. Gratuluję Andrzejowi zwycięstwa ale nie każ mi się z tego cieszyć.
Majowie czy Aztekowie aby odegnać od siebie panującą epidemią składali w ofierze swojego wodza...

sądzę że to może pomóc, ale jako że jest to pandemia SUGERUJĘ aby zacząć od całego POPiSu łącznie z resztą bandy czworga, następnie spalić cały budynek pe z "obradującymi" a operację zakończyć w Genewie kiedy zbierze się śmietanka who - no co robić, zdrowie jest tylko jedno i ktoś musi się poświęcić ;-)

nie wiem jak wy, ale jestem pewien że szybko byśmy zapomnieli o pandemii... i jak tu nie wierzyć w czary
każdy ma prawo zagłosować na go chce!
ja nie POpierałem Jaruzelskiego>Wałęsy>Kwaśniewskiego>Komorowskiego
i tyle !
ok, każdy oczywiście z was ma prawo zagłosować jak chce skoro już posiadacie nasze obywatelstwo :-D

ale jeśli głosujecie na szlam.... i tylko z tym Polacy się nie zgadzają .... to ten szlam nie nazywajcie cegłą, to nie dobra rzecz jest dla Polski ha ha ha ha

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty