Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Franek Kępa ze Szczecina ma 11 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Franek Kępa ze Szczecina ma 11 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Pasjonaci ze Szczecina organizują zlot zabytkowych samochodów dla małego Franka Kępy, który choruje na zanik mięśni.
- Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na leczenie rocznego chłopca - mówi pan Igor z grupy American Cars Szczecin. - Chcemy zrobić tzw. American Taxi. Wszystkie samochody będą mogły być wykorzystane jako taka krótka przejażdżka amerykańską taksówką. Sugerujemy, żeby dawać na to jak najwięcej. Wiadomo w szczytnym celu.

Będzie można zobaczyć klasyki motoryzacji. - Ogólnie będą to samochody od lat 60' w górę, więc pojawią się totalne klasyki, wśród motoryzacji amerykańskiej, takie jak Fordy Mustangi, Chevrolety - zapowiada pan Igor.

Zlot odbędzie się 12 lipca na Łasztowni. Franek Kępa choruje na zanik mięśni. Jego rodzice zbierają pieniądze na terapię genową w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba na to 10 mln złotych, brakuje jeszcze prawie 4,5 mln.
- Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na leczenie rocznego chłopca - mówi pan Igor z grupy American Cars Szczecin.
- Ogólnie będą to samochody od lat 60’ w górę, więc pojawią się totalne klasyki, wśród motoryzacji amerykańskiej, takie jak Fordy Mustangi, Chevrolety - zapowiada pan Igor.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty