Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Franek Kępa ze Szczecina ma 11 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Franek Kępa ze Szczecina ma 11 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Służba zdrowia wspiera Franka Wojownika. Do akcji #GaszynChallenge dołączył personel medyczny szczecińskich szpitali i Radio Szczecin.
Wyzwanie polega na tym, że kolejne osoby nominują się do wykonania 10 pompek i wpłacenia datku na zbiórkę w serwisie siepomaga.pl.

Do akcji włączyli się między innymi strażacy z Chojny, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" a także medycy ze szpitalnych oddziałów ratunkowych szpitala przy Unii Lubelskiej i przy Arkońskiej.Do akcji włączyli się też pracownicy SOR-u szpitala Zdroje, którzy pompowali na dachu placówki.

Do akcji dołączyli się też nasi redakcyjni koledzy, a dokładniej część ekipy "Czasu Reakcji".

Franek Kępa ze Szczecina ma rok i choruje na zanik mięśni. Uratować go może terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Ta jednak kosztuje 10 mln złotych. Od kilku miesięcy na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na cel. Do tej pory udało się uzbierać 6 mln złotych.
Do akcji włączyli się medycy ze szpitalnych oddziałów ratunkowych szpitala przy Unii Lubelskiej i przy Arkońskiej.
Do akcji włączyli się też pracownicy SOR-u szpitala Zdroje, którzy pompowali na dachu placówki.
Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty