Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
- Jakość egzaminów maturalnych nie ucierpi z powodu obostrzeń epidemicznych - zapewnia wiceminister edukacji. Maciej Kopeć, w "Rozmowie pod Krawatem", powiedział, że wprowadzenie nauczania zdalnego nie powinno negatywnie odbić się na tym, jak uczniowie zostali przygotowani do egzaminów.
Zdaniem Kopcia, Polska nie odstaje od innych państw pod względem możliwości technicznych. Uczniowie nie powinni mieć więc problemu z dostępem do lekcji przez internet.

- Zakładamy, że nie powinno to mieć takiego wpływu na to co się działo, plus do tego była zorganizowana nauka zdalna. Możemy oczywiście mówić, że to nie to samo, ale to jedyny sposób, w jaki było to możliwe do przeprowadzenia. Pod względem dostępu do sieci, do komputerów, to jesteśmy na czwartym miejscu, czyli wbrew pozorom, patrząc na inne kraje, te możliwości były bardzo szerokie - komentował Kopeć.

Zdaniem wiceministra matura wymaga zmian, przede wszystkim ta z języka polskiego. - Ten sposób egzaminowania czy umieszczania kolejnych pytań, tak jak one się pojawiają w odpowiednim czasie - łagodnie mówiąc - budzi różne kontrowersje. W tym przypadku jesteśmy za zdecydowaną zmianą. Bardzo byśmy chcieli, aby ten egzamin wyglądał inaczej - dodaje Kopeć.

Do matur, w naszym województwie, przystępuje w poniedziałek 13 tysięcy uczniów.
- Pod względem dostępu do sieci, do komputerów, to jesteśmy na czwartym miejscu, czyli wbrew pozorom, patrząc na inne kraje, te możliwości były bardzo szerokie - komentował Kopeć.
- W tym przypadku jesteśmy za zdecydowaną zmianą. Bardzo byśmy chcieli, aby ten egzamin wyglądał inaczej - dodaje Kopeć.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty