Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Zróbmy to tak, jak to zrobiono w Bawarii - tak o sprawie przeprowadzenia wyborów mówił w "Popołudniowej Przeplatance" poseł Leszek Dobrzyński z Prawa i Sprawiedliwości.
W ostatnią niedzielę odbyły się wybory lokalne w Bawarii, drogą korespondencyjną. Frekwencja w Norymbergi wynosiła ponad 50 procent. Żadne z ugrupowań politycznych nie nawoływało do bojkotu.

- Państwo, jeśli chodzi o wybory i gospodarkę, tak czy siak będzie musiało funkcjonować. Odkładanie tego na miesiąc, dwa, na pół roku może się okazać chybione, gdyż jesienią stwierdzimy, że sprawę wirusa nadal mamy na tapecie - powiedział Dobrzyński.

Partie opozycyjne nie chcą, aby wybory odbyły się w wyznaczonym terminie 10 maja. Zdaniem posła Leszka Dobrzyńskiego, opozycja chce przełożenia wyborów, bo zdaje sobie sprawę, że może w nich ponieść porażkę.
Zróbmy to tak jak to zrobiono w Bawarii - tak o sprawie przeprowadzenia wyborów mówił w "Popołudniowej Przeplatance" poseł Leszek Dobrzyński z Prawa i Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz 9 komentarzy

A PiS nie chce przenieść bo boi się za pół roku poniesie porażkę ;) Bawaria też zmieniała ordynację na 5 tygodni przed głosowaniem? Czy może głosowanie korespondencyjne jest tam od 63 lat? Wywiady polityczne w RS do śmiech na sali.
a PO klęka na kolana i boi się tego jak pies myszy ;)
Bawaria te był oboj Etna przezz tyg. przed głosowaniem.
Także damy damy rade Poolacy
śmiech na Sali dla laików !
Co Ty bredzisz? Nic nie rozumiem z Twojego bełkotu, ile płacą za taki wpis? 20 groszy?
W wyborach w Bawarii można głosować za granicą? Jak chcecie rozwiązać głosowanie dla Polaków będących w Wlk. Brytanii, Włoszech czy Hiszpanii? Albo następne- do kogo mam się zgłosić jak nie otrzymam karty do głosowania. Mnie jeszcze bawi to- skład komisji może być powoływany inaczej niż jest to wymagane w ustawie. Ciekawe się robi.
@ Nikt inny ... Zmiana formy głosowania w Bawarii odbyła się na kilka dni przed głosowaniem i było to demokratyczne. W Polsce sama propozycja korespondencyjnego głosowania jest już nie demokratyczna i autorytarna !
Jasno widać że problemem opozycji w zaakceptowaniu wyborów korespondencyjnych są sondaże Kidawy-Błońskiej i Prezydenta ; bo jakby PAD miał w granicach 20 % to może by się okazało że koronawirus nie przeszkadza w wyborach tradycyjnych a PIS chcący przesunąć termin , jak zawsze na siłę chce się utrzymać przy władzy - tak by pewnie grzmieli "rodacy" w Brukseli !!
W tej parti prezesa to co jeden to mądrzejszy !
Ludzie jak zawsze do nowości podchodzą sceptycznie ; tylko że głosowanie korespondencyjne było kiedyś pomysłem PO-PSL ale opozycja nie chce teraz o tym wspominać - bo to że elektorat nie pamięta - to normalne. (Zainteresowanie polityką a więc tym" jak się nami steruje" ogranicza się w 80% społeczeństwa do obejrzenia kanałów informacyjnych a nie własnego intelektu ). Miało wtedy objąć niepełnosprawnych i osoby starsze - wtedy PIS było przeciw mając w pamięci padające wówczas często z trybuny sejmowej hasło - zabierz babci dowód !! Dziś po tylu latach ( świetlnych - nie mylić że świetnych ) dla cyfryzacji świata , opozycja mówi NIE - bo NIE ; i jakoś wtedy nie widziała problemu z głosowaniem Polonii...
Wszystko można zorganizować a za kilka lat ( jeżeli nie szybciej) nikt nie będzie już akceptował wyborów tradycyjnych np. z powodu ... X
No i PiS nie miał by problemu gdyby wtedy ten pomysł poparł ale twierdzili że to będzie na pewno podstawą do sfałszowania wyborów, dziś już nie jest? Poza tym jaka cyfryzacja? Masz dostać kartę do głosowania do skrzynki na listy (bez potwierdzenia odbioru), postawić tam X i zanieść ja na pocztę. Dodatkowo karta ma być podpisana nr PESEL, także tyle jeśli chodzi o anonimowość głosowania. Podejrzewam że opozycja zgodzi się za głosowaniem korespondencyjnym tylko chodzi o to żeby nie zmieniać ordynacji wyborczej na 6 tygodni przed głosowaniem. Czuję że będziemy o tym czytać w książkach do politologii co kogo zrobić politycy którzy boją się utraty władzy.
Przeciwko wyborom 10.05.:
- nierówność szans prowadzenia kampanii, a w zasadzie jej brak!
Tylko jeden Duda jest wszędzie. Kidawa, Kosiniak, Biedroń i Bosak, Hołownia - o nich słychać od czasu do czasu... A ponoć są jeszcze inni! CO Z NIMI???
- głosowanie tradycyjne - ZABÓJCZE! No, ale Kaczyńskiemu to nie przeszkadza.
Tylko jemu. On nie ryzykuje życiem rodziny i swoim. Rodziny nie ma.
- głosowanie korespondencyjne - NIEWYKONALNE TECHNICZNIE!
Poza tym daje POLE DO FAŁSZERSTWA PRZEZ PiS.
- zmiana Konstytucji tylko dlatego, że PiS NIE CHCE OGŁOSIĆ STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ ??? Pomysł idiotyczny ze wszech miar

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty