Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Godz. 17.35
Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, mamy nowy potwierdzony przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dotyczy on mężczyzny w średnim wieku z powiatu polickiego, hospitalizowanego w szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 100/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W sumie, w Polsce, liczba zakażonych koronawirusem wynosi 3627, 79 z nich zmarło.

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie to obecnie prawie 64 tysiące. Na całym globie zakażonych zostało milion 182 tysiące osób. To najnowsze dane, które podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.

Godz. 11.50
Hotel Rycerski w Szczecinie przygotował 27 pokoi przeznaczonych dla personelu medycznego, który opiekuje się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID19. Każdy ma osobny węzeł sanitarny, a nocleg obejmuje także śniadanie.

Godz. 10.10
Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie, 10 nowych potwierdzonych przypadków w Zachodniopomorskiem to osoby z powiatu gryfickiego: 6 mężczyzn i 4 kobiety. Jedna z nich miała kontakt ze środowiskiem szpitalnym w Gryficach. 9 z nich przebywa w izolacji domowej, a jedna jest hospitalizowana.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie zachodniopomorskim wynosi 99, w tym 2 osoby zmarłe.

Godz. 10.05
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wśród 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, jest 10 osób z województwa zachodniopomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 3503, w tym 73 to osoby zmarłe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty