Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jedną z propozycji rozwiązania sytuacji jest przyjmowanie pacjentów w ramach chirurgii jednego dnia. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Jedną z propozycji rozwiązania sytuacji jest przyjmowanie pacjentów w ramach chirurgii jednego dnia. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Negocjacje nie przyniosły efektu, oddział chirurgiczny w szpitalu w Kamieniu Pomorskim od poniedziałku jest zawieszony. Pacjenci do chirurga muszą jechać do szpitali w Nowogardzie, Gryficach lub Goleniowie. Lokalne władze nadal liczą na to, że uda się uratować oddział.
W piątek z władzami spółki EMC, która prowadzi szpital spotkał się starosta kamieński Józef Malec. Rozmowy jednak niewiele zmieniły. Spółka nadal chce ostatecznie zamknąć oddział chirurgiczny, bo jak mówią jej władze przyjmował mało pacjentów, a szpital nie może im zapewnić odpowiednich warunków.

Zamknięciu sprzeciwiają się lokalne władze i mieszkańcy. Jedną z propozycji rozwiązania tej sytuacji jest przyjmowanie pacjentów w ramach chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że w szpitalu przeprowadzano by zabiegi chirurgiczne, które pozwalają na to, by pacjent jeszcze tego samego dnia wrócił do domu. Częściej pacjentów ma też przyjmować poradnia chirurgiczna, która ma w szpitalu pozostać.

Władze powiatu nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie szpitala. Wcześniej rozważano między innymi zerwanie umowy ze spółką EMC. Temat szpitala ma być poruszany w poniedziałek podczas konwentu starostów województwa zachodniopomorskiego.

Oddział zawieszony będzie do końca lipca. Spółka EMC w jego miejscu chce utworzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.
Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty