Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Słowacja alternatywą na zagraniczne wyjazdy wakacyjne Polaków. Źródło fot.: www.pixabay.com/Dodo_Photos (domena publiczna)
Słowacja alternatywą na zagraniczne wyjazdy wakacyjne Polaków. Źródło fot.: www.pixabay.com/Dodo_Photos (domena publiczna)
Słowacja alternatywą na zagraniczne wyjazdy wakacyjne Polaków. Nasi sąsiedzi ogłosili właśnie, że uporali się z koronawirusem, w piątek zanotowano tam tylko jeden przypadek zakażenia.
Czynne są restauracje, a hotele przyjmują gości.

- Od 3 czerwca czynne będą centra wellness i fitness, aquaparki i uzdrowiska. Czekamy na turystów - mówi Jan Bosnovic. Jak dodał ekspert do spraw turystyki na Słowacji, ten kraj jest perełką w Europie Środkowej, ma wszystko oprócz morza. Ma m.in. góry, jaskinie, akweny, parki termalne, zabytki UNESCO, zamki oraz regiony winiarskie. W ostatnich latach wzrósł poziom usług turystycznych. To spowodowało, że na Słowację przyjeżdża rocznie około miliona Polaków, głownie zimą na narty.

- Niestety słowackich turystów w Polsce jest zdecydowanie mniej, choć to zainteresowanie rośnie - przyznaje Jan Bosnovic, który poleca swoim rodakom np. Rzeszów, Wrocław czy Trójmiasto. Ekspert uważa, że Polska dla Słowaków może być atrakcyjnym odkryciem.

Słowacy liczą, że obecna sytuacja związana z koronawirusem wpłynie na wzrost zainteresowania polskich turystów ich krajem.
- Od 3 czerwca czynne będą centra wellness i fitness, aquaparki i uzdrowiska. Czekamy na turystów - mówi Jan Bosnovic.
- Niestety słowackich turystów w Polsce jest zdecydowanie mniej, choć to zainteresowanie rośnie - przyznaje Jan Bosnovic.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty