Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Krzysztof Meisinger. (archiwum własne K.M.)
Krzysztof Meisinger. (archiwum własne K.M.)
Krzysztof Meisinger. Fot. [Krzysztof Opaliński]
Krzysztof Meisinger. Fot. [Krzysztof Opaliński]
Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”.
Krzysztof Meisinger, jeden z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych gitarzystów klasycznych podpisał trzyletni kontrakt z prestiżową wytwórnią płytową na świecie, brytyjską "Chandos".

- Bardzo się ucieszyłem na tę propozycję, którą otrzymałem od głównego szefa firmy "Chandos". Zaproponował mi trzyletni kontrakt, który już zawiera trzy kolejne moje płyty. Debiutancka zostanie nagrana w Wielkiej Brytanii i ukaże się na początku przyszłego roku - zapowiedział Krzystof Meisinger.

Na pierwszym, recitalowym krążku znajdą się najciekawsze utwory z literatury gitarowej.

- Program będzie zawierał muzykę Joaquina Rodrigo "Inwokacja i taniec" oraz "Elogio de la Guitarra". Na tej płycie również znajdą się "Wariacje na temat Fernando Sora" Manuela Llobeta. Kolejnym utworem będzie "Capriccio diabolico" Mario Castelnuovo Tedesco. Będzie też Carlo Domeniconiego "Wariacje na temat anatolijski" i cykl zatytułowany "Cinco Piezas" Astora Piazzolli - dodał artysta.

Kontrakt Meisingera z wytwórnią "Chandos” uplasował go w panteonie światowych artystów, takich jak m.in.: Sir Charles Mackerras, Walerij Poljanski, Gennadij Rożdiestwienski, The BBC Philharmonic, The BBC National Orchestra of Wales, City of London Sinfonia oraz BBC Symphony Orchestra.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty