Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Opozycja liczy na kryzys, który zaszkodzi prezydentowi Andrzejowi Dudzie, stąd żądania przełożenia daty wyborów - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Polityk ze Szczecina podkreślał, że w konstytucji jasno określono, kiedy można coś takiego zrobić, między innymi w sytuacji wprowadzenia stanu wyjątkowego.

- Takie przesłanki na razie nie zachodzą - podkreślał Dobrzyński. - Pierwsza sprawa. Gdyby wprowadzić teraz stan wyjątkowy, czyli wybory byłyby gdzieś jesienią. Wyobraźmy sobie co będzie, jeśli jesienią okazałoby się, że np. koronawirus powraca. Idźmy dalej. Zwracam uwagę, że większość ludzi teraz jednak nadal pracuje. W naszej rodzinie spełniam rolę tego, który utrzymuje kontakty zewnętrzne. Chodzę po zakupy, do sklepów, do aptek i nie wyobrażam sobie, żeby akt głosowania był od strony technicznej bardziej groźny niż pobyt w sklepie.

Przy czym - jak zapewniał Dobrzyński - decyzja o ewentualnym przełożeniu daty wyborów wciąż jest możliwa, w zależności od rozwoju sytuacji z epidemią koronawirusa. W ostatni weekend w Polsce w niektórych gminach odbywały się wybory samorządowe. Takie wybory odbyły się również we Francji czy niemieckiej Bawarii.
- Takie przesłanki na razie nie zachodzą - podkreślał Dobrzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty