Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Grzegorz Dąbrowski i Oliwier Szmigiel opowiadali o projekcie w „Aktywnej Sobocie”. Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Grzegorz Dąbrowski i Oliwier Szmigiel opowiadali o projekcie w „Aktywnej Sobocie”. Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Ludzie młodzi duchem - tak nazywają potencjalnych uczestników organizatorzy festiwalu "Nuta Wsparcia". To inicjatywa uczniów Szczecińskiego Collegium Informatycznego.
Koncert odbędzie się 14 marca w Klubie 13 Muz.

- Pomysł ewoluował - mówi Grzegorz Dąbrowski, jeden z organizatorów. - Generalnie pierwszą koncepcją było to, żeby młodzi ludzie, może nawet uczniowie grali dla weteranów i kombatantów, ale zgłaszało się do nas tyle osób, które mają młodzieńczą energię, że stwierdziliśmy, że mogą zgłaszać się wszyscy młodzi duchem.

Cele koncertu są trzy: promocja "Paczki dla Bohatera" organizacji wspierającej kombatantów, promocja młodych artystów i przede wszystkim pomoc weteranom. "Najważniejsze jest zebranie środków, by wspomóc marcową zbiórkę na ferie dla stu kombatantów i weteranów, które odbędą się w Ryni pod Warszawą. Spotkanie z innymi i rehabilitacje dadzą im szansę odpocząć i oderwać się od codzienności." - napisali uczniowie na stronie internetowej "Nuty Wsparcia".

- Ci ludzie na to po prostu zasługują - mówili w audycji "Aktywna Sobota" Grzegorz Dąbrowski i Oliwier Szmigiel. - Czuć od nich przyjaźń i pozytywną energię. Są to niesamowici ludzie pełni radości, mimo przeszłości.

Aby móc wystąpić w konkursie lub wspomóc akcję warto zajrzeć na stronę nutawsparcia.pl - zapisy zespołów potrwają do 1 marca.
- Pomysł ewoluował - mówi Grzegorz Dąbrowski, jeden z organizatorów.
- Ci ludzie na to po prostu zasługują - mówili w audycji "Aktywna Sobota" Grzegorz Dąbrowski i Oliwier Szmigiel.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty